O nás

Veríme, že na Slovensku sa dá slušne podnikať. Podnikanie so sebou prináša slobodu, ale aj veľkú zodpovednosť a povinnosti. Sme odvážni spolu s vami a veríme, že dodaním odvahy a dôvery vašim rozhodnutiam, budete istejšie chrániť svoje firmy, aby mohli naďalej bezstarostne fungovať.

Kto sme

Sme Poradca podnikateľa - tím odborníkov, vaši osobní poradcovia. Viac ako 30 rokov dešifrujeme hlavolamy zákonov a hovoríme s vami jasne a zrozumiteľne. Ukazujeme vám spoľahlivé skratky, osvetľujeme zákutia legislatívy a vzdelávame.

Či nás chcete počuť, vidieť alebo si písať, voľba je na vás. Sme skúsení a sprevádzame vás na ceste už veľa rokov. Sme všímaví a neustále hľadáme nové možnosti a technológie, ako vám zdieľať prístup k nášmu poznaniu a skúsenostiam.

Zakladatelia a majitelia PP

JUDr. Maximilián Málik

JUDr. Maximilián Málik
zakladateľ

Inšpiratívny podnikateľ, ktorý hýril nápadmi. Veľkorysý človek, ktorý sa rád bavil a prekvapoval. Optimista – živel, ktorý žil pre budúcnosť. Chlap, ktorý tu musel byť, aby bol svet lepším.

Mgr. Juraj Málik

Mgr. Juraj Málik
spoluzakladateľ a súčasný majiteľ

Vizionár, športovec, mecenáš umenia, autor kníh – viac sa dozviete na www.jurajmalik.sk

Manažment PP

Naše hodnoty

poradenstvo - odbornosť - technológie - odvaha - ľudskosť

Rastieme, učíme sa, napredujeme, inovujeme. Sme flexibilná a životaschopná firma. Sme skúsení odborníci.

Sme tímoví a prajní, priateľskí a pomáhame si. Vládne u nás otvorená a priateľská atmosféra. Sme ľudskí a nechýba nám odvaha a odhodlanie.

Sme blízko zákazníkom, vychádzame v ústrety, staráme sa o vašu spokojnosť. Zostávame všímaví k vašim potrebám a pomáhame. Zdieľame s vami naše poznanie a skúsenosti.

PP je obľúbená značka a sme na to patrične hrdí. Viac ako 30 rokov píšeme úspešný slovenský príbeh.

Naše hodnoty

11 + 1 Hodnota spoločnosti

1. Nadchneme, okúzlime a udržíme si zákazníka kvalitou produktov, služieb a komunikácie – JEDINEČNOSŤOU.

2. Máme radosť z nových nápadov a riešení a nešetríme pochvalou.

3. Dávame príležitosť talentom - zapájame ich do projektov.

4. Sme tímoví, súťaživí a zároveň prajní navzájom.

5. Vzdelávame zážitkom - zákazník si viac pamätá a je okúzlený.

6. Nepreberáme otrocky zvyky, ale neustále vylepšujeme a zjednodušujeme.

7. Máme čísla v hlave, vtedy môžeme ovplyvniť výsledok.

8. Rastieme ako snehová guľa, odvážne - cez osobnosti, produkty, služby a partnerstvá.

9. Sme učiaca sa firma, len tak môžeme byť najlepší.

10. Sme značka a sme na to patrične hrdí, zároveň zostávame pokorní.

11. Neúspech nás posilní k najlepšiemu riešeniu - načo zúfať.

+1. Obohacujeme svoj život o hru, túžime a vieme víťaziť a oslavovať.

Kariéra

Práca u nás je rozmanitá a zaujímavá. Podporujeme talenty, rastieme a hľadáme tých najlepších. Ponúkame zaujímavé benefity pre zamestnancov, príjemné prostredie a kolegov. Aktuálne máme viac ako 120 zamestnancov a tešíme sa, keď sa stanete jedným z nich.

  Benefity, ktoré ponúkame svojim zamestnancom:

 • uvítací balíček milých drobností
 • skvelý a prajný kolektív kolegov, príjemné pracovné prostredie
 • radi pomôžeme, nájdeme riešenie, nebudete sami
 • zdravá miera slobody, možnosť robiť chyby
 • hybridný pracovný čas 50/50
 • narodeninový voľný deň
 • priestor pre odborný rast a vzdelávanie
 • program Zdravá firma a spoločné akcie
 • možnosť zapojenia do dobrovoľníckych aktivít pre nadáciu Rozum a Cit
 • možnosť pracovať v úspešnej slovenskej firme s viac ako 30 ročnou históriou

Rastieme a toto sú naše aktuálne voľné pracovné pozície

Personálna manažérka

Mgr. Miroslava Hubocká

Mgr. Miroslava Hubocká
personalne@pp.sk
+421 41 7053 506

Informácie o výberových konaniach

Míľniky značky PP

Cesta značky PP začala v roku 1990. Odvtedy sme prešli veľký kus cesty. Veríme, že keď sú firmy odvážne a pripravené, dokážu hrdinské veci. Ale každý hrdina alebo hrdinka potrebuje svojho pomocníka.

Podnikanie so sebou prináša slobodu, ale aj veľkú zodpovednosť a povinnosti. Povinnosti voči štátu, zamestnancom, finančnej správe, ale aj voči zákazníkom a aj sebe samému. Dohromady vytvárajú obrovský moloch predpisov a nariadení, ktoré sa navyše menia v čase a prinášajú nečakané prekážky, za ktorými stoja hrozby v podobe pokút a penále.

Niektorí sa zľaknú, niektorí zostanú ochromení, no niektorí sa odvážne pustia do boja. Krôčik po krôčiku zdolávajú každodenné menšie aj väčšie prekážky. Na tejto ceste potom vyhrajú tí, čo sa odvážia použiť intelekt, briskný rozum a maximálny dôvtip. Sú to tí a tie, čo unesú na svojich pleciach zodpovednosť za vlastné rozhodnutia. Tie vyhrajú rafinovaný zápas a získajú rešpekt a dôveru svojich kolegov a stanú sa skrytými hrdinkami vo svojich firmách.

No aj najodvážnejšia hrdinka potrebuje občas rameno, o ktoré sa oprie. Preto sme tu my, tím odborníkov PP. Sme vaši osobní poradcovia. My robíme mravenčiu prácu pre vás, dešifrujeme hlavolamy zákonov a hovoríme s vami jasne a zrozumiteľne. Ukazujeme vám spoľahlivé skratky, aby vy ste boli pripravené na rýchly manéver. Už 30 rokov preskúmavame a osvetľujeme zákutia slovenskej legislatívy, aby vy ste mohli naplno využívať arzenál svojho intelektu.

Či nás chcete počuť, vidieť alebo si písať, voľba je na vás. Sme skúsení a sprevádzame vás na ceste už veľa rokov. Chápeme vaše individuálne potreby a preto sme všímaví a neustále hľadáme nové možnosti a technológie, ako vám zdieľať prístup k nášmu poznaniu a skúsenostiam.

Sme odvážni spolu s vami. Veríme, že na Slovensku sa dá slušne podnikať. Veríme, že dodaním odvahy a dôvery svojim rozhodnutiam, budete istejšie chrániť vašu firmu alebo zamestnávateľa, aby mohli naďalej bezstarostne fungovať a prosperovať.

A ako vidí príbeh značky PP jej spoluzakladateľ a súčasný majiteľ?

Kto bol ten vizionár?

Ten zapálený človek bol môj otec Maximilián Málik. Dnes viem, že mu v jeho najlepších rokoch bolo veľmi ublížené. Invázia Rusov v 68. roku otca zomlela. Ako prokurátor bol zrazu odstavený a vyradený zo spoločnosti. Dvadsať rokov bol odkázaný na rôzne práce podradného charakteru. No vedel, že musí prežiť. Bol to zápas o to, ako uživiť rodinu a dôstojne si užiť život. Preto, keď v 89. roku sa konečne múdri ľudia spojili a zvíťazila Nežná revolúcia, začalo sa podnikať. Otec Maxo (tak ho známi volali) zbystril a chopil sa príležitosti. Vždy bol dušou podnikateľom. (Začal už ako malý chlapec – pomáhal v kine a krčme svojich rodičov trhať lístky a čapovať pivo.)

Ako 10-ročný čapoval pivo, ako 60-ročný začal radiť podnikateľom: tak vznikol Poradca podnikateľa

Ako právnik sa vyznal v zmenách a mnoho ľudí ho začalo žiadať o radu, pretože sa nevyznali ani v zákonoch, ani v podnikaní. A otec mal tieto dve veci v sebe, len ich oprášil. Zrazu začal byť pre ľudí spontánne žiadaný a potrebný. Po 20 rokoch strádania bol znova užitočný a doba ho chcela. Vtedy sa rozhodol, že svoju činnosť nazve „poradca podnikateľa“. Bol poradca všetkých tých ponížených, ktorí sa v socializme nemohli prejavovať, a rozhodol sa, že im bude pomáhať. Bola to taká jeho malá „pomsta“ socializmu. Otec mal radosť, keď mohol druhým pomôcť, poradiť. A aby nemusel stále opakovať tie isté rady desaťkrát, stokrát svojim priateľom a známym, rozhodol sa, že vytvorí knižku, ktorú nazval Poradca podnikateľa.

Ako sa tvorila prvá publikácia PP?

Už od začiatku mala v sebe rady, citácie zákonov, komentáre, otázky a odpovede, ako aj príbehy. Dá sa povedať, že otec bol sám sebe zákazníkom. Mal rád podnikanie a podnikateľov, a preto s obrovskou vášňou vytvoril produkt pre skupinu ľudí, ako bol on sám. Vložil doň lásku k ľuďom, ktorí sa neboja meniť veci, ísť do „nového“. Väčšina z nich sa narodila v socializme a netušili, čo je to podnikanie. Pre otca to boli takí Krištofovia Kolumbovia, ktorí vyplávali do neznámych krajín, a on im písal mapy a ukazoval smer. To všetko dal do toho prvého čísla. (Aj keď my sme nevedeli, že je prvé. Zistili sme to až vtedy, keď knižka vyšla z tlačiarne a bola na nej jednotka.)

Ako otec vymenil náš dom za auto plné kníh (na dva mesiace)

Na prvé číslo sme nemali peniaze. Otec musel založiť dom a ja (Juraj Málik – syn) so svojimi priateľmi Braňom Hornungom a Petrom Janušom sme museli knižky predať – jednoduchý plán. Hrozilo totiž, že môžeme skončiť svoje podnikanie ešte skôr, než začalo. Vymyslieť dobrý produkt totiž nestačí. Najväčšie umenie je predať ho. Mali sme problém – nechceli nás zobrať do kamenných kníhkupectiev. A tak nákladné auto s 15-tisícmi kníh stálo tri dni niekde na dvore PNS-ky.

Ako pre nás študenti urobili 2. Nežnú revolúciu: revolúcia v predaji

Šesť mesiacov po revolúcii opäť pomohli študenti. Na vysokoškolských internátoch sme vyhlásili, že hľadáme kamelotov a do troch hodín sa prihlásili. Rozostavili sa po Bratislave a po knižke Poradca podnikateľa č. 1 sa po pár dňoch zaprášilo. Tak sme zarobili peniaze na druhé a ďalšie čísla. Po pár mesiacoch sme sa stali jedným z mnoho desiatok vydavateľov. Samozrejme sme sa zamýšľali nad tým, ako v tej konkurencii vydržať a prežiť. A napadla nás spásonosná myšlienka.

Ako nám pomohol zákaz predaja v maloobchodoch v roku 1990

Keď nás nechcú predávať v kamenných obchodoch, pôjdeme priamo k zákazníkovi. Hľadali sme cestu, ako to urobiť, a vytvorili sme prvý predplatiteľský systém na Slovensku. Bolo to najlepšie strategické rozhodnutie – vynechali sme stredný článok maloobchod a šli priamo k zákazníkovi. V tú chvíľu sme sa stali nezávislí. Vytvorili sme vlastné distribučné kanály, vlastný marketing, databázu zákazníkov a postupom času aj vlastnú tlačiareň. Neskôr už nestačila jedna knižka, rozšírili sme ponuku o tituly špecializované na dane, účtovníctvo, mzdy, personalistiku.

Nie sme už len publikácie a knižky, sme aj zvuk a obraz

Postupom času, okolo roku 2000, sme, samozrejme, prešli do internetovej podoby vzdelávania poradenstva. Každú sekundu sa na naše webové stránky pozerá niekoľko tisíc ľudí, pretože sme nekonečná knižnica s nekonečným množstvom stránok. Rozšírili sme produkty pre právnikov, sudcov, starostov, personalistov i manažérov.

Čo sme 20 rokov netušili? Že naším poslaním je vzdelávať a pomáhať rásť

Poradca podnikateľa má vo vienku jeden dôležitý detail. Od začiatku sme chceli, aby zákazník nečítal naše knižky od A po Zet. Ale aby v nich našiel pomoc, keď potrebuje. Aby sme ho vzdelávali. Preto ponúkame celú plejádu príkladov, komentárov, riešení a odpovedí na otázky. Zákazník môže kedykoľvek v roku, keď potrebuje radu, tak siahnuť po našej knižke, videu, seminári, poradcovi online alebo internete a objaví ju. A čo je najdôležitejšie – na informácie od nás sa zákazník môže spoľahnúť. Od začiatku sme budovali tento atribút, a preto sa spájame s tými najväčšími autoritami v našich odboroch, aby nám dodávali najkvalitnejšie riešenia, rady a vysvetlenia. Nešetrili sme kapitálom, aby sme dostali najkvalitnejšie diela medzi našich zákazníkov. Až po 20 rokoch sme si uvedomili, že tieto unikátne riešenia vlastne vzdelávajú – inšpirujú a ukazujú cestu a návody.

Poradca podnikateľa je ako čaj alebo káva – robíme deň lepším

Produkty Poradcu podnikateľa sa stali bežnou dennou potrebou. Používajú sa takmer vo všetkých firmách a inštitúciách, na súdoch, ministerstvách, v prezidentskej kancelárii. Sme u veľkej časti právnikov, u polovice starostov. Sme u riaditeľov škôl a sme atribútom spoľahlivosti a istoty na všetkých úrovniach, všade tam, kde sa ľudia potrebujú oprieť o jasné informácie z oblasti zákona alebo noriem. Máme stovky tisíc užívateľov.

Aké je teda naše poslanie? Posolstvo, ktoré v sebe nesie aj názov firmy Poradca podnikateľa, je poradiť, pomôcť a robiť ľudí šťastnými. Robíme veci na 1000 rokov dopredu – sme Poradca podnikateľa – najväčší odborný vydavateľský a vzdelávací dom na Slovensku.

Juraj Málik, majiteľ a spoluzakladateľ

cesta značky PP
1990 - 2024

2022

pracujeme na modernizácii našich webstránok s novým IT partnerom,
pripravujeme facelift brandu PP aj subbrandov a spustenie novej kampane,
nežijeme len biznisom – pomáhame a podporujeme školy, deti a rodiny, umenie
Pridajte sa aj vy do veľkej rodiny PP.

2021

spustili sme veľký zákaznícky prieskum, kde nás potešilo veľa pozitívnych reakcií,
spracovali sme novú stratégiu značky,
pokračujeme v organizovaní hybridných vzdelávacích aktivít,
odpovedáme denne na stovky odborných otázok – už viac ako 10 rokov a záujem stále rastie,
rozšírili sme náš tím o nových kolegov na Slovensku aj v Čechách

2020

začiatkom roka sme stihli krásnu oslavu úspešných 30 rokov firmy PP na trhu,
spustili sme vlastný podcastový kanál Podcast PP ...a
potom prišla pandémia, s ktorou sme sa museli popasovať, ako každá firma a podnikateľ

2019

máme prvých 250 predplatiteľov na Daneprolidi.cz
prinášame nový koncept e-commerce konferencie Upterdam
uvádzame novinku BezpčnosťvPraxi.sk - odborný portál pre firemnú bezpečnosť
na českom trhu kupujeme vzdelávaciu spoločnosť NOTIA a spájame sa so Svazom účetních ČR

2018

rozbiehame portál Daneprolidi.cz - vstupujeme na český online trh
prichádza refresh portálu Mzdovecentrum.sk – nový dizajn, funkcie, služby
zavádzame nový dizajn EPI konferencií – prestížne konferencie pre právnickú obec
prvýkrát sa zapájame do dobročinnej akcie „Strom splnených prianí“

2017

oslavujeme 20. výročie nadácie Rozum a Cit,
prichádzame s novinkou Epi Monitoring,
prechádzame na nové Danovecentrum.sk - nový dizajn, funkcie a služby,
po 20 rokoch opäť vydávame Manažérsky diár,
zavádzame program pre zamestnancov Zdravá firma

2016

publikujeme príbeh firmy Poradca podnikateľa a jej zakladateľov - kniha Začnite už,
štartujeme 36+1 Tour Juraj Málik

2015

oslavujeme 25. výročie vzniku (máme viac ako 250 tisíc predplatiteľov,
1 milión návštevníkov na webstránkach ročne
a viac ako 25 miliónov vydaných publikácií)

2013 - 2014

vydávame Eurokódex komentáre k Ústave,
k Trestnému zákonu a Trestnému poriadku...

2012

vytvárame nové vylepšené verzie komunitných centier: Danovecentrum.sk, Mzdovecentrum.sk, Vssr.sk

2011

online ponuku rozširujeme o Mzdové centrum (www.mzdovecentrum.sk) - odborný online systém pre mzdy a personalistiku

2010

predstavujeme Daňové centrum (www.danovecentrum.sk) - odborný online systém pre dane a účtovníctvo

2009

zakladáme dcérsku spoločnosť Eurokódex - vydavateľstvo právnickej literatúry
spúšťame online systém Vssr.SK - odborný systém pre verejnú správu

2008

vydávame prvé číslo manažérskeho mesačníka Zisk manažment

2006

stojíme pri vzniku mládežníckého basketbalového klubu VICTORIA Žilina

2005

sťahujeme sa - nové sídlo firmy: PP Centrum

2004

vstupujeme na internetový trh s online produktom Epi.sk

2001 - 2004

vytvárame nové produkty a časopisy

2000

prichádzame s prvou online verziou EPI - Ekonomické a právne informácie

1999

máme 200 zamestnancov a rozširujeme produktové portfólio
rozbiehame produkt Obchodný vestník

1998

v súťaži získavame výhradné právo na distribúciu Zbierky zákonov SR (1998 -2001)
prinášame ďalšiu novinku: ÚZZ - Úplné znenia zákonov
prestížne ocenenie Najlepší právnický časopis roka putuje nášmu EPP

1997

TMPP - vytvorili sme prvý plánovací manažérsky diár (na svoju dobu luxusný),
vzniká Nadácia Rozum a Cit - podporujeme deti a náhradné rodiny

1996

spúšťame Korešpondenčnú školu PP - náš prvý základ vzdelávania,
vytvárame FPP - Finančného poradcu podnikateľa
otvárame naše prvé Call centrum

1995

vychádza prvé číslo mesačníka, ktorý vydávame nepretržíte až doteraz - DÚPP (Daňový a účtovný poradca podnikateľa),
vytvárame aj odborný mesačník PMPP (Personálny a mzdový poradca podnikateľa)

1993

máme 15 000 pravidelných predplatiteľov

1992

produkt SEPI získava knižnú, neskôr CD-ROM verziu (máme 200 objednávok za deň)

1991

máme prvý počítač vo firme (najskôr len zapožičaný)

1990

vzniká prvé číslo publikácie Poradca Podnikateľa (náklad 15 000 ks, o mesiac dotlač ďalších 10 000 ks)

PP Centrum

Miesto pre prácu, umenie a stretnutia ľudí. Objavte nový priestor v Žiline.

 • sídlo firmy Poradca podnikateľa a ďalších partnerských spoločnosti
 • moderná 8-poschodová multifunkčná budova
 • školiace miestnosti - malá (15 osôb), veľká (60 osôb), vrátane technického vybavenia a cateringu
 • SOHO1 Gallery - objavte krásu a umenie v našej galérii, ktorá je celoročne prístupná verejnosti
 • SOHO1 Reštaurácia a kaviareň – výborná káva, domáce jedlo a nápoje, raňajkové a obedové menu
 • SOHO1 Wellness – sauny, masáže, relaxačné miestnosti, privátny vírivý kúpeľ
 • posilňovňa, kaderníctvo
 • wifi-free zóna
 • bezplatné veľkokapacitné parkovisko

Kde nás nájdete?

Adresa: Martina Rázusa 23A, 010 01 Žilina
GPS: 49.223234, 18.726129

Súhlas s použitím cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií.
Pamätajte, že súbory cookies sú užitočné pre rôzne uživateľské nastavenia a ich odmietnutím sa môže znížiť váš uživateľský komfort.

Odber noviniek